16 Şubat 2018 Cuma

ÇELİK YAPILARIN TASARIM, HESAP VE YAPIM ESASLARINA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK YAYINLANDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan, Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esaslarına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’nin 15 Şubat 2018 Perşembe tarihli, 30333.(Mükerrer) sayısında yayınlandı.


ÇELİK YAPILARIN TASARIM, HESAP VE YAPIM ESASLARINA DAİR  YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK YAYINLANDI 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan, Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esaslarına Dair  Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete`nin 15 Şubat 2018 Perşembe tarihli, 30333.(Mükerrer) sayısında yayınlandı.

Yönetmeliğin 2. maddesinin ikinci fıkrası şu şekilde değiştirildi: "(2) Bu Yönetmelik; cidar kalınlıkları 2.5 mm`den az olmayan çelik boru ve kutu profiller ile eleman karakteristik kalınlıkları 4 mm`den az olmayan diğer çelik profillerden oluşan yapı sistemlerini kapsar."
Aynı Yönetmeliğin "Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esasları" eki yürürlükten kaldırılarak, "Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapımına Dair Esaslar" eki ilave edildi.
Değişikliğin işlendiği "Çelik Yapıların Tasarım. Hesap ve Yapım Esaslarına Dair Yönetmelik ve Eki Çelik Yapıların Tasarım, Hesap Ve Yapımına Dair Esaslara ulaşmak için tıklayınız.


Kaynak: imo.org.tr

0 yorum:

Yorum Gönder